یکشنبه
خرداد 23
 
  • افزایش اندازه متن
  • اندازه متن پیش فرض
  • کاهش اندازه متن

ایران اسلامی طلایه دار وحدت اسلامی

مقاله 32، دوره 3، شماره 13، زمستان 1391، صفحه 45-45 XML اصل مقاله (272 K)
نوع مقاله: اخبار ایران و جهان اسلام
نویسندگان
بهنام وحیدی
خبرنگار افتخاری وفاق / حنفی اهل سنت
موضوعات
سیاسی
اصل مقاله

ایران اسلامی طلایه دار وحدت اسلامی

به مناسبت فرا رسیدن میلاد باسعادت نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق (ع) مراسم جشن باشکوهی با حضور علمای تشیع و اهل سنت در مسجد حنفیه اهل سنت بجنورد برگزارشد.

به گزارش خبرنگار وفاق از بجنورد، «موسی الرضا ثروتی» نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در این مراسم طی سخنانی با تبریک هفته وحدت بر عموم مسلمانان جهان این هفته را فرصتی مغتنم برای گسترش اتحادملت اسلامی دانست و گفت: هفته وحدت فرصتی مغتنم و ارزشمند برای تبلیغ دین اسلام و به نمایش گذاشتن اتحاد و همبستگی اسلامی است.

ثروتی با اشاره به مواجه بودن رسول اکرم(ص) با انواع عقاید در دوران نبوت خویش، خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام در زمان رسالتش با انواع عقاید و خرافه پرستی مواجه بود و به خوبی توانست با این اوضاع جاهلیت مقابله کرده و تفرقه را از بین برده و دین اسلام را گسترش دهد.

وی افزود: اگر به تاریخ اسلام از آغاز که ورود پیامبر به مدینه است بنگریم، اولین کاری که پیامبر(ص) انجام داد، عقد اخوت و برادری بود که بین انصار و مهاجرین ایجاد کرد.

وی بیان داشت: امروز اتحاد شیعه و سنی در جهان اسلام زبانزد است و ایران اسلامی طلایه دار وحدت اسلامی است که توانسته دین اسلام را به خوبی به جهان معرفی کند.

آمار
تعداد مشاهده مقاله: 297
تعداد دریافت فایل اصل مقاله: 52
ارسال نظر در مورد این مقاله

شماره‌های پیشین مجله

MDB2 Error: unknown error