یکشنبه
خرداد 23
 
  • افزایش اندازه متن
  • اندازه متن پیش فرض
  • کاهش اندازه متن

یکی از ملزومات وحدت، شناخت دشمن و به کارگیری ظرفیت های وحدت آمیز است

مقاله 30، دوره 3، شماره 13، زمستان 1391، صفحه 44-45 XML اصل مقاله (339 K)
نوع مقاله: اخبار ایران و جهان اسلام
نویسندگان
بهنام وحیدی
خبرنگار افتخاری وفاق / حنفی اهل سنت
موضوعات
سیاسی؛ فرهنگی و اجتماعی
اصل مقاله

یکی از ملزومات وحدت، شناخت دشمن و به کارگیری ظرفیت های وحدت آمیز است


مولوی نظیر احمد سلامی، اظهارداشت: یکی از ملزومات وحدت، شناخت دشمن وبه کارگیری ظرفیت های وحدت آمیز است که این امر باید توسط علمای تشیع و اهل سنت تحقق یابد.

همزمان با ایام خجسته میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و امام جعفرصادق(ع) همایش بزرگ علمای تشیع و اهل سنت استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی با عنوان همایش «رسول مهر وحدت در سایه سار بصیرت و بیداری اسلامی» در سالن اجتماعات اردوگاه مازندران مشهد مقدس برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار وفاق از بجنورد، «مولوی نظیر احمد سلامی» نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در آیین گردهمایی بزرگ علمای تشیع و اهل سنت استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی با تبریک میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) افزود: وحدت یک امر اساسی و استراتژی بوده و از آموزه های دینی اسلام است.

وی بیان داشت: اگر امت اسلامی بر اساس وحدت و یک استراتژی منظم و منسجم حرکت کند همه چالش ها و تهدیدهای دشمنان اسلام به فرصت تبدیل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: رسول اکرم(ص) توانست با استفاده از پتانسیل وظرفیت های امت اسلامی به طور دقیق و منظم از این ظرفیت ها استفاده کرده و زمینه وحدت و انسجام بین انصار و مجاهدین را فراهم کرده و بین بعضی از قبایل یهود پیمان برادری برقرار کند.

وی با اشاره به اتحاد جوامع اسلامی، اضافه کرد: امروز ما شاهد به هم پیوسته بودن تمامی کشورهای اسلامی به غیر از هندوستان و میانمار هستیم که همانند یک زنجیر به یکدیگر گره خورده اند که این ظرفیت، بهترین راهکار گسترش وحدت و آموزهای اسلامی توسط ملل جوامع اسلامی است.

مولوی سلامی همچنین بهترین ظرفیت و پتانسیل در برهه ی کنونی برای مسلمانان را بیداری و خیزش اسلامی دانست و اظهار داشت: امروزه بهترین فرصت به وجود آمده برای مسلمانان بیداری اسلامی است و اگر این بیداری اسلامی درست هدایت شود، دیگر دشمنان اسلامی جایگاهی در جهان اسلام نخواهند داشت.

آمار
تعداد مشاهده مقاله: 336
تعداد دریافت فایل اصل مقاله: 84
ارسال نظر در مورد این مقاله

شماره‌های پیشین مجله

MDB2 Error: unknown error