یکشنبه
خرداد 23
 
  • افزایش اندازه متن
  • اندازه متن پیش فرض
  • کاهش اندازه متن

حسین کریم زاده

مقاله 22، دوره 3، شماره 13، زمستان 1391، صفحه 29-29 XML
نوع مقاله: گزارش خبری
نویسندگان
حسین کریم زاده
مسئول بسیج پایگاه طلاب و روحانیون مرکز اسلامی مریوان / فارغ التحصیل مدرسه شهید قطب
موضوعات
گزارش
اصل مقاله

حسین کریم زاده

مسئول بسیج پایگاه طلاب و روحانیون مرکز اسلامی مریوان / فارغ التحصیل مدرسه شهید قطب

 

روحانیون و طلاب در ارتباط با تهدیدات فرهنگی و خنثی سازی نقشه های دشمن در قالب دسته های صالحین هر هفته تقریبا دو ساعت مراجعه می کنند. بسیجیان عادی هر هفته یک بار در حلقه های صالحین شرکت می کنند و بعد از شش ماه پروند برای آنها تشکیل می دهیم و برای آن ها تأییدیه می گیریم و بعد از آن آموزش مقدماتی می دهیم و سپس کارت عضویت بسیج فعال صادر می شود. یک عنوان دیگر هم داریم که بسیج کادر است، بسیجیان فعالی که سابقه فعالیتشان بیشتراز 4 سال باشد اینها تبدیل به بسیج کادر می شوند. حدود 170 روحانی و طلبه بسیجی فعال و  70 نفر هم بسیح عادی داریم.

خواهران بسیجی

طلاب خواهر هم عضو فعال بسیج هستند، ولی چون ما این جا برابر تعریف سازمان، پایگاه بسیج طلاب خواهر نداریم، طلاب خواهر در پایگاه بسیج سمیه عضو هستند، و ما برای آن ها درخواست مجوز پایگاه بسیج طلاب خواهران را کرده ایم، ولی هنوز مجوز نداده اند. بعد از این که مجوز بدهند بقیه کارها را انجام می دهیم.

جوان ترین و مسن ترین عضو بسیج

جوان ترین 16 سال دارد. مسن ترین هم بالای 80 سال سن دارد، ماموستا طاهر قادری که مدرس این مدرسه و عضو شورای روحانیت مریوان نیز می باشند.

طرح های موفق

طرح صالحین و شجره طیبه، طرح بینات در بحث امام جمعه که با هماهنگی مرکز بزرگ انجام می گیرد. یادواره شهدای روحانیت را داشتیم، همایش هایی در شناخت وهابیت و نقشه های آن ها که همگی مفید بودند.

نکته پایانی

برنامه هایی که دبیرخانه شورای برنامه ریزی انجام داده خیلی خوب بوده است و کار ما را کمتر کرده است. چون ما مشکلی داشتیم برای دفترچه درمانی که الان این مشکل را نداریم. در بحث برنامه ریزی مدارس خیلی کار شده است. اگر در بحث استخدام و بیمه تأمین اجتماعی هم کار شود، خیلی خوب است.

آمار
تعداد مشاهده مقاله: 355
ارسال نظر در مورد این مقاله

شماره‌های پیشین مجله

MDB2 Error: unknown error