یکشنبه
خرداد 23
 
  • افزایش اندازه متن
  • اندازه متن پیش فرض
  • کاهش اندازه متن

محمد رشیدی

مقاله 21، دوره 3، شماره 13، زمستان 1391، صفحه 28-28 XML اصل مقاله (248 K)
نوع مقاله: گزارش خبری
نویسندگان
محمد رشیدی
مدرس
موضوعات
گزارش
اصل مقاله

محمد رشیدی

/ مدرس

 

درس طلبگی را سال 65 شروع کردم و رفتم به حجره سنتی، سال 71 فارغ التحصیل شدم. به اصطلاح، ماموستا مدرکی می دهد که می توانیم تدریس کنیم و امام جماعت شویم. البته درس خواندن پایانی ندارد. خانم ها هم می توانند از این اجازه نامه استفاده نمایند.

ماموستایی 10 سال درس می خواند و فارغ التحصیل می شود. بعد از آن در مسجدی پیش نماز می شود، حقوق ماموستاها ماهیانه نیست، بلکه سالیانه می دهند. در سال دو میلیون یا سه میلیون می دهند، این ماموستاها دیگر فرصت کار دیگری هم ندارند، چون نمازهای پنجگانه و مسائل دیگر فرصتی برای او باقی نمی گذارد و همیشه باید در مسجد حاضر باشد و این بزرگترین مشکل ماست.

البته کار خوب و مثبتی که شروع شده بحث بیمه تأمین اجتماعی و کارت معافیت سربازی است که از این نظر خیلی مثبت می نگرند، این ها کار اساسی است، کارهای پایه ای و اساسی باید انجام شود.

در این جا تشکر می کنم از خانم خدری که انصافا اگر مدیریت ایشان نبود این مدرسه به وجود نمی آمد، در این جا اصلا حرف حقوق و این جور چیزها نبوده است و برای خدا بوده، چند نفر اینجا هستند که بار اقتصادی خانواده بر دوش این هاست و حقوق برخی مواقع چندین ماه تا یک سال هم طول می کشد تا واریز شود، مبلغ ناچیزی هم هست.

 

آمار
تعداد مشاهده مقاله: 329
تعداد دریافت فایل اصل مقاله: 59
ارسال نظر در مورد این مقاله

شماره‌های پیشین مجله

MDB2 Error: unknown error