یکشنبه
خرداد 23
 
  • افزایش اندازه متن
  • اندازه متن پیش فرض
  • کاهش اندازه متن

همیشه عشق به دین و ائمه داشتم، به همین خاطر طلبه شدم

مقاله 14، دوره 3، شماره 13، زمستان 1391، صفحه 23-23 XML اصل مقاله (241 K)
نوع مقاله: گزارش خبری
نویسندگان
حمیده کریمی پیروز
طلبه / مدرسه امام شافعی شهرستان مریوان
موضوعات
گزارش
اصل مقاله

همیشه عشق به دین و ائمه داشتم، به همین خاطر طلبه شدم

حمیده کریمی پیروز / طلبه / مدرسه امام شافعی شهرستان مریوان

 

انگیزه اصلی من برای خواندن درس طلبگی این بود که خودم را بیشتر بشناسم، بدانم کی هستم و برای چه حرکت می کنم و معنی و مفهوم انسان بودن را بفهم. همیشه عشق به دین و ائمه داشتم و دوست داشتم در مورد دین خودم بیشتر بدانم، این که این پوششی که من رعایت می کنم معنی و مفهومش چیست. به همین علت وقتی اعلام کردند که در مرکز اسلامی مریوان برای تحصیل خواهران جایی هست خوشحال شدم و ثبت نام کردم و سه سال است که در اینجا مشغول به تحصیل هستم. البته دانشجوی مقطع فوق دیپلم بودم که ترک تحصیل کردم و اینجا مشغول به تحصیل علوم دینی شدم.

 

وضعیت تحصیلی

مسئله اصلی مربوط به ظرفیت این جاست، فضای این جا کم است و تعداد طلاب هر سال بیشتر می شود. هم اساتید و هم طلاب موقع استراحت در همین طبقه هستند که برای ما سخت است، با توجه به این که سی نفر طلبه هستیم، اما فقط یک سرویس بهداشتی وجود دارد. در مجموع از برنامه ها راضی هستیم، ولی همیشه کمبودهایی هست. کمبود که در همه جا وجود دارد، در اینجا هم هست، از نظر کتاب کمبود داریم. کتاب های درسی داریم، ولی کتاب های دیگر کم داریم. از نظر رفت و آمد و نبود سرویس مشکل جدی داریم. در برخی مدارس سنندج، طلاب را به اردو می برند، اما در این جا خبری نیست.

در خانه، تقدیر نامه ها و مدارک زیادی دارم که روی طاقچه است و هر کس می بیند می گوید چه کاره هستید؟ می گویم همه کاره و هیچ کاره، مثلا از سازمان تبلیغات مدرک تجوید دارم، در مدارس دولتی معلمان قرآن داریم که قرآن هم خوب بلد نیستند، از آنها استفاده می شود، اما از ما که درس دین خوانده ایم استفاده نمی شود.

 

در مریوان، قلب شیعه و سنی یکی است

به نظر من افراد همه مذاهب انسان اند و معرفت دارند، امام خمینی می فرمایند که ما شیعه و سنی نداریم، همه یک خدا، یک پیامبر و یک کتاب داریم. معتقدم کسی که بخواهد در راه دین و پیامبر و ائمه، کاری انجام دهد باید این کلمه شیعه و سنی بودن از میان برداشته شود. در مریوان، قلب شیعه و سنی یکی است.

 

آمار
تعداد مشاهده مقاله: 354
تعداد دریافت فایل اصل مقاله: 79
ارسال نظر در مورد این مقاله

شماره‌های پیشین مجله

MDB2 Error: unknown error