یکشنبه
خرداد 23
 
  • افزایش اندازه متن
  • اندازه متن پیش فرض
  • کاهش اندازه متن

لیلا عزیزی/طلبه

مقاله 13، دوره 3، شماره 13، زمستان 1391، صفحه 22-22 XML اصل مقاله (238 K)
نوع مقاله: گزارش خبری
نویسندگان
لیلا عزیزی
طلبه
موضوعات
گزارش
اصل مقاله

لیلا عزیزی/طلبه

من در ابتدا می خواهم از ماموستاهای محترم که از ساعت هشت تا دوازده خدمت می کنند و تلاش و کوشش می کنند تا به ما آموزش دهند تشکر کنم. مشکلات زیاد است، مثلا اساتید ما تعدادشان کم است، چون نمی رسند که سه کلاس را پوشش بدهند، چون کارهای شورای مرکز را نیز انجام می دهند وقت شان زیاد گرفته می شود، پیشنهاد دارم که اساتید را بیشتر کنند. حقوق اساتید سر موقع پرداخت نمی شود و خیلی هم کم است، درست است که آن ها به خاطر انگیزه دینی به ما آموزش می دهند، ولی باید از نظر مالی تأمین باشند تا آن طوری که شایسته است، مطالب را به ما انتقال دهند.

اکثر کتاب هایی که این جا هست، بیشتر به زبان عربی است. درست است که ما عربی می خوانیم، مثلا کتاب های تفسیر عربی اند، وقتی می خواهیم بخوانیم باید ماموستا بیاید ترجمه کند، اگر تفاسیر فارسی بیاورند، خیلی اثر بخش است.

اکثر معلمان قرآن مدارس در سطحی نیستند که بتوانند قرآن را تدریس کنند، می توانند از طلاب استفاده کنند. وقتی نیرو هست چرا استفاده نشود، من سال قبل در یک مدرسه راهنمایی غیر انتفاعی بودم و احادیثی که برای دانش آموزان می خواندم تعجب می کردند و می گفتند که قبلا به ما این ها را نگفتند.

من قبلا در دانشگاه بوعلی همدان، رشته زمین شناسی می خواندم. اگر قبل از دانشگاه رفتنم، این مدرسه بود حتما می آمدم این جا. در کنار تحصیل در دانشگاه، قرآن هم می خواندم، ولی احساس می کردم که باید احکام دین را یاد بگیرم. این جا ماموستای زن کم داریم، اگر خانم ها سؤالی داشته باشد حتما باید پیش ماموستای مرد بروند و به این فکر افتادم که چرا احکام دین را خودمان یاد نگیریم.

در مجموع از اساتید گرامی تشکر می کنم. البته مسئولین زحمت خودشان را می کشند که جای تشکر و قدردانی دارد. این را هم اضافه کنم که ما از مسئولین در تهران گله داریم که چرا  به ما کمتر سر می زنند.

 

آمار
تعداد مشاهده مقاله: 364
تعداد دریافت فایل اصل مقاله: 58
ارسال نظر در مورد این مقاله

شماره‌های پیشین مجله

MDB2 Error: unknown error