یکشنبه
خرداد 23
 
  • افزایش اندازه متن
  • اندازه متن پیش فرض
  • کاهش اندازه متن

تبلیغات علیه روحانیت و اسلام یا علیه مذاهب کوچکترین خریداری ندارد

مقاله 11، دوره 3، شماره 13، زمستان 1391، صفحه 20-21 XML اصل مقاله (738 K)
نوع مقاله: گزارش خبری
نویسندگان
اسلام حامد ادراکی
مدرس علوم دینی امام شافعی مریوان
موضوعات
گزارش
اصل مقاله

تبلیغات علیه روحانیت و اسلام یا علیه مذاهب کوچکترین خریداری ندارد

اسلام حامد ادراکی / مدرس / مدرسه علوم دینی امام شافعی مریوان

 

به یاد دارم که پدرم کشاورز بوده و یک ساله بودم که ایشان فوت کرد، در سال 47 وارد حوزه علمیه شدم. بعد از آن کتاب های مقدماتی خواندم و نزد استاد بزرگوار ماموستا ملا محمد، فارغ التحصیل شدم، بعد از انقلاب هم در روستای خودمان (ژیوار) کلاس قرآن تشکیل دادم و از سال 61 هم مدرسه را زیر نظر مرکز بزرگ اسلامی اداره کردیم تا موقعی که به مریوان هجرت کردم. ابتدا شش سال امام جماعت در یک روستا بودم و سپس وارد حوزه مریوان شدم و تدریس را شروع کردم. این مدرسه دارای سه مدرس است، هر روز هشت صبح تا دوازده که 4 زنگ 45 دقیقه ای داریم تدریس می کنیم.

وقتی که ما طلبه بودیم، روحانیت در جامعه کم ارزش بود و حکومت شاه، طلاب را اذیت می کردند. من از کسانی بودم که مرا با اجبار بردند سربازی و دو سال خدمت کردم. ما 13 نفر از حوزه سروآباد بودیم که اعزام شدیم، این حادثه ناگواری بود که به روحانیت اهمیت نمی دادند. اما با آمدن انقلاب قضیه برعکس شد و الان به روحانیت بها می دهند.

 اگر برنامه های دبیرخانه خوب جا بیفتد بیشتر مشکلات برطرف می شود. ولی الان کمبودهایی در کتاب های درسی داریم که تقاضا کردیم و قرار شد که شورا تهیه کند، گفتند که شما تهیه کنید ما پول آن را به شما پرداخت می کنیم. دبیرخانه به موقع کتاب ها را تهیه کند و هم چنین به ما بیشتر سر بزنند. از برنامه های دبیرخانه راضی هستیم، هر چند کمبودهایی هم هست. با آمدن دبیرخانه باید بگویم که هر طرحی که می آید، دیدگاه های مختلفی درباره آن است. یکی فکرش باز و یکی بسته است، آن که دیدگاهش بسته است به نظر آن ها کار نتیجه بخشی نیست و کسانی که باز فکر می کنند می گویند اگر این برنامه جا بگیرد و نظارت کلی داشته باشند سبب ترقی طلاب می شود.

 

استاد  و طلبه نمونه

یک استاد نمونه باید به وظایف خودش آشنا باشد، در کلاس خوب تدریس کند. به موقع در کلاس حاضر شود. و یک طلبه نمونه هم باید درسش را خوب بخواند و نظم و انضباط داشته باشد.

 

طرح موفق

من تازه  به این مرکز آمده ام، اما برنامه هایی داریم در ساعات غیر درس، طلاب را جمع می کنیم و برای آن ها درباره اخلاق، حجاب و رفتار در جامعه و مسائل آموزشی صحبت می کنیم.

 

وحدت اسلامی

 تفرقه از طرف هر کسی باشد، محکوم است. تفرقه افکنان دروغ می گویند و دروغ هم دو تا منزل دارد، اول هجومی می کند و می رود، اما برگشتی هم دارد، موقعی که حقانیت روشن شد باز می گردد و دروغگو را رسوا می کند. اوایل انقلاب موقعی که تبلیغات می کردند چون مردم کمتر آشنایی و اگاهی داشتند مردم بیشتر باور می کردند، الان مردم سواد دارند و آشنا شدند، تبلیغات علیه روحانیت و اسلام یا علیه مذاهب کوچکترین خریداری ندارد.

آمار
تعداد مشاهده مقاله: 379
تعداد دریافت فایل اصل مقاله: 100
ارسال نظر در مورد این مقاله

شماره‌های پیشین مجله

MDB2 Error: unknown error