یکشنبه
خرداد 23
 
  • افزایش اندازه متن
  • اندازه متن پیش فرض
  • کاهش اندازه متن

راه های رسیدن به موفقیت (قسمت سوم)

مقاله 5، دوره 2، شماره 6، پاییز 1390، صفحه 13-13 XML اصل مقاله (307 K)
نوع مقاله: مقالات
نویسندگان
محمدحسین قدیری
موضوعات
مقالات
اصل مقاله

حذف عادت های پست: باید عادت های بد را حذف کنید و خود را به کارهای خوب، با تکرار و تمرین عادت دهید. بهتر است برای عادت حذف شده، جایگزین بگذارید.

مرد عمل بودن: عاقل باشیم نه فقط عالم، عاقل عالم به تجزیه و تحلیل می‌پردازد و به دانسته های خود عمل می‌کند، ولی عالم مثل طوطی محفوظات را در ذهن انبار می‌کند و جلوی خلاقیت خود را می‌گیرد.

غنیمت شمردن فرصت ها: حضرت علی (ع) می‌فرمایند: فرصت‌ها را غنیمت بشمارید که مثل ابر گذرا هستند. از گذشته درس و عبرت بگیرید (افرادی که دائما در گذشته و خاطرات آن و آینده و حوادث و... آن سیر می‌کنند از سلامت روانی برخوردار نیستند). توجه به نشاط جوانی، توجه به عدم مشغله های زندگی قبل از کار و ازدواج، استفاده از دوستان اهل مطالعه، توجه به الگوهای سالم موفق و هجرت لازم از وطن برای ارتقاء ....

لیست موفقیت ها و توجه به نقش کلمات در موفقیت: لیستی از موفقیت های کامل و نسبی از گذشته خود تهیه کنید و با نگاه به آنها به توانایی های خود اعتماد کنید. به کلماتی که به کار می برید عنایت داشته باشید، به جای گفتن «بدبخت شدم» بگوید صدمه دیدم، به جای گفتن «کار تمام شد و بیچاره شدم» بگوید: از وقت می‌توانستم بهتر استفاده کنم. از دوستانی که دائماً سخن از نا امیدی می زنند و منفی بافی کنند به شدت پرهیز کنید. نسبت به موفقیت دیدگاه مثبتی داشته باشید تا از یأس و درنتیجه تنبلی و شکست در امان باشید.

توکل به خدا: در هر کاری بعد از تصمیم گیری و اراده قاطع، باید به خدا توکل کرد و قدم های استوار برای رسیدن به هدف برداشت.

آمار
تعداد مشاهده مقاله: 321
تعداد دریافت فایل اصل مقاله: 78
ارسال نظر در مورد این مقاله

شماره‌های پیشین مجله

MDB2 Error: unknown error